בשנת 2012 לימוד נסע צפונה.

ב- 30-31 לאוגוסט בנצרת עילית עבר פסטיבל אולימפי בשם לימוד! בשבילי זהו היה הפסטיבל הראשון מאז שעליתי ארצה. הדבר הראשון ששמתי לב אליו זהו שהעיר מזמינה את משתתפי הלימוד באופן חם ומחבק. אלקס גדלקין – אז סגן, אך היום כבר ראש עיר נצרת עילית כל הזמן בילה את אתנו ואפילו היה מוכן לפתור את כל הבעיות הלוגיסטיות שחלו בזמן הפסטיבל. את התמיכה הרגשנו לא רק מהאנשים הרשמים אלא גם הרבה מתושבי העיר התנדבו לעזור לנו גם כן.

תוכנית הפסטיבל הייתה מאוד מעניינת ועשירת עניין. ביממה אחת פעמיים החלפנו את מקומות הפעילות – העברנו מהמתנ"ס לכיכר מרכזית, בה הייתה הופעה של זמרת ישראלית מאוד מפורסמת – שרית חדד. לאחר מכן עברנו גם לקאנטרי קלאב שבו גם היו סדנאות לימוד וגם מסיבת ריקודים לילית תחת השמיים.

בפסטיבל הייתי אחראי על האולמות. אני הספקתי להיות בהרבה הרצאות (חבל רק שלא בכולם נשארתי עד סוף). אני זוכר במיוחד את הפגישה עם איש תקשורת דויד קון שדיבר על נקודת מבט של התקשורת דוברת רוסית בארץ. חוץ מזה אהבתי גם את הפגישה עם אלקסנדר אוורבוך – ראש לימוד 2012, כך גם אלוף אירופה, זוכה באליפות עולם ומשתתף במשחקים אולימפיים. הוא סיפר לנו על התפתחויות הספורט בישראל, על הקריירה שלו ועל הקשיים שנפגש איתם במעמד המאמן.

בזמן כה קצר שהיינו בעיר לא רק שהספקתי להיות בהרבה הרצאות (אני מקווה גם שהצלחתי לעזור להעבירם) אלא גם הכרתי הרבה אנשים חדשים שמתנדבים בלימוד. דבר זה הכריח אותי להישאר בקבוצה כה שמחה.

פאשה פיבובארובתמונות