תוכנית הפסטיבל

מה זה לימוד?

בלתי אפשרי לענות על השאלה הזו במילה אחת. אין כזו מילה שיכולה לתאר את מלאו המשמעות, היופי והתחושה שנותן הפסטיבל הזה.

כעת אספר לכם כמה דברים על לימוד- 2013.

בשביל מי? בשביל כולם! לימוד – זה פסטיבל ענק של המחשבה. זהו פסטיבל שנצליח לאסוף מאות אנשים במקום אחד, זהו פרויקט ייחודי שאיחד אנשים לפי עיקרון יהודי אחד פשוט – שאיפה לידע. עם כל זה, משתתפי הלימוד יכולים להיות בעלי דעה שונה לגמרי בנושאי- תרבות, פוליטיקה, דת, אידאולוגיה וכו'. בשבילינו עיקרון הפלורליזם הוא אחד העקרונות הבסיסיים.

איך? נושא הפסטיבל בשנת 2013- "ארט" (אמנות). האם זה הגביל אותנו? לא! כאן היו גם שיעורי הבישול וגם הרצאות בנושא "אמנות בזמן מלחמה" וגם הופעה של להקת "שוק" ועוד הרבה מאוד דברים מעניינים, שבחיים לא יכולנו לחבר אותם יחד אילו לא היינו בלימוד.

איפה? ירושלים! נפגשנו בעיר בירתנו. זאת כמובן אומרת שביכולתנו להשתמש במכלול היכולות והאמצעים שנותנת לנו עיר. ארט-לימוד 2013 הכליל בתוכו גם כן את הסיורים עם מורי דרך מקצועיים ביותר, מפגשים עם ירושלמיים מקוריים וכמובן הזדמנות לחגוג שבת במקום כה מיוחד וקדוש.

מי? חוץ מיותר מ-800 משתתפים, כמובן המתנדבים אשר מהווים 95% מהמארגנים של פסטיבל לימוד. התנדבות – זהו עיקרון של הפסטיבל. המתנדבים – הם לא רק צוות שגרתי אלא הם המשפחה. כל אחד ואחת שם את החיים האישיים שלו בצד לכמה שבועות ולפעמיים אפילו חודשים למען מטרה אחת – לעשות משהו חשוב באמת למעל הצלחת הפסטיבל. יחד עם זאת המתנדבים ניסו גם להיות המשתתפים בפסטיבל ולקחת חלק בלתי נפרד ממנו. ושילוב בין העזרה להשתתפות – זהו הדבר המגניב!

אתם יכולים לקרוא את השורות האלה כמה וכמה פעמים, אתם יכולים לקבל מהם השראה, אך עדיין קשה להבין איך זה היה באמת רק אם אתם קוראים את זה מהמחשב או הפלאפון שלכם.

הדרך היחידה להכיר לימוד – זה להצטרף לו.

בואו! תצטרפו!
אינה בישבסקיה
מתנדבת פרויקט לימודתמונות